Impregnacja to impregnacja wyrobów drewnianych środkami ochronnymi, co kilkakrotnie przedłuża żywotność materiałów. Drewno jest bezpiecznie chronione przed potencjalnymi czynnikami degradacji, takimi jak zgnilizna, pleśń, gryzonie itp. Ponadto tak obrobione drewno ma odporność na wilgoć, co z kolei zmniejsza ryzyko pęcznienia i deformacji drewna.
Naszym klientom oferujemy dwa kolory impregnacji: zielony i brązowy. Wybór zależy wyłącznie od gustu każdego klienta, ponieważ właściwości ochronne drewna nie zmieniają się w zależności od koloru.
Do impregnacji wysokociśnieniowej stosowany jest przyjazny dla środowiska płyn impregnujący, który nie zawiera arsenu i chromu.

Obecnie technologia impregnacji próżniowo-ciśnieniowej uważana jest za najbardziej efektywną. Zabieg odbywa się w specjalnym autoklawie, w którym zachodzą następujące procesy:

- początkowa próżnia, która otwiera najmniejsze pory drewna i maksymalnie usuwa z nich wilgoć;
- ciśnienie (12 bar), które wtłacza środek ochronny jak najgłębiej w drewno;
- próżnia końcowa, która usuwa nadmiar płynu z powierzchni drewna.

Na wynik impregnacji mogą wpływać różne czynniki, takie jak gatunek drewna, wilgotność oraz sam proces impregnacji, który zapewni odpowiednią jakość impregnacji drewna.
RODZAJ ZABIEGU EUR/m³ (z VAT)
Impregnacja wysokociśnieniowa w kolorze zielonym (klasa HC 2) 22,00
Impregnacja wysokociśnieniowa w odcieniu brązowym (klasa HC 2) 29,00
Aby uzyskać dokładną wycenę, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym.

Antyseptyk to ochrona drewna substancjami chemicznymi lub antyseptycznymi. Antyseptyki to najbezpieczniejszy sposób zapobiegania utracie wartości drewna pod wpływem różnych czynników biologicznych, chroniąc przed obiciami i uszkodzeniami pleśni. Środki antyseptyczne różnią się od impregnacji głównie tym, że materiał antyseptyczny nie jest poddawany działaniu wysokiego ciśnienia, ale jest zanurzony w kąpieli moczącej i impregnowany specjalnym płynem antyseptycznym. Ten proces zwykle wykorzystuje zielony lub przezroczysty środek do obróbki.
Aby uzyskać dokładną wycenę, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym.

Naszym klientom oferujemy wykonanie wyceny drewna potrzebnego do projektu budowlanego.