Deski wykończeniowe modyfikowane termicznie

Deski wykończeniowe modyfikowane termicznie

Estetyczny wygląd i spójny kolor od jasnobrązowego do kasztanowego. Obróbka cieplna zmienia strukturę komórek drewna, usuwając z niej wilgoć, dzięki czemu wymiary obrabianego materiału nie zmieniają się pod wpływem działania środowiska zewnętrznego. Deski modyfikowane termiczne doskonale sprawdzają się jako materiał elewacyjny. 

W porównaniu z drewnem nieobrobionym drewno modyfikowane termiczne w mniejszym stopniu reaguje na zmiany otaczającego środowiska – temperatury i wilgotności powietrza. W procesie produkcji drewna modyfikowanego termicznie wykorzystuje się parę wodną i ciepło. Właściwości termoizolacyjne i akustyczne drewna termicznego są o 30% wyższe w porównaniu z drewnem nieobrobionym.

W procesie obróbki termicznej zwiększa się odporność biologiczna drewna, ponieważ składniki odżywcze drewna ulegają przemianie, stając się mniej podatne na działanie szkodników i mikroorganizmów. Trwałość drewna w warunkach zewnętrznych wzrasta, co eliminuje konieczność stosowania środków antyseptycznych lub innych środków zabezpieczających drewno. Z tego powodu drewno modyfikowane termicznie doskonale nadaje się do stosowania na zewnątrz, gdzie występują duże wahania temperatury i wilgotności.

Pata!