Oleje i woski

Oleje i woski

W tej kategorii produktów specjaliści Pata przygotowali starannie dobrane oleje do drewna na zewnątrz. Charakteryzują się dobrymi właściwościami ochronnymi i mogą być stosowane do różnych gatunków drzew. Zachęcamy do dobrania środka do swoich potrzeb oraz do świadomego wykorzystywania oleju do zabezpieczenia drewna. Wysokiej jakości preparaty znajdziesz w naszej ofercie.

Czym są oleje do drewna?

Wśród preparatów do impregnacji i konserwacji znajdują się oleje do drewna. W tej kategorii produktów dostępne są środki o różnym składzie i potencjale zastosowania. Wykorzystywane są w procesie olejowania drewna. Zabieg ten polega na wcieraniu preparatu w surowe drewno. Poradzi sobie z tym każda osoba, ponieważ wystarczy rozprowadzać olej do konserwacji drewna za pomocą pędzla lub wałka. Prace należy przeprowadzić dokładnie, aby na materiale pojawiła się jednolita powłoka ochronna. 

Oleje i impregnaty do drewna na bazie oleju od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Jest to związane z tym, że pozwalają na dokładne zabezpieczenie materiału przy niewielkich nakładach finansowych. Dobrze dobrany olej do pielęgnacji drewna nie tylko ochroni je przed szkodnikami, ale również nada mu wyjątkowego charakteru i dłużej utrzyma jego estetykę. W ofercie Pata przygotowaliśmy dedykowane preparaty, które z powodzeniem dobierzesz do swoich realnych potrzeb. 

Dlaczego konserwacja drewna jest tak ważna?

Staranna konserwacja drewna jest niezwykle ważna. Dotyczy to zarówno konstrukcji drewnianych zewnętrznych, jak i wewnętrznych (np. mebli, podłogi, dekoracji). Staranne przeprowadzenie prac konserwacyjnych pozwoli na zachowanie estetyki i pożądanych właściwości drewna na lata. W tym celu stosuje się różnego rodzaju preparaty, w tym m.in.: antyseptyki, smołę, wosk oraz oleje do impregnacji drewna. Wybór konkretnego z nich zależy od gatunku drzewa oraz efektu, jaki chce się uzyskać. 

Konserwacja i impregnacja drewna to zabiegi, które mają na celu wydłużenie żywotności materiału. Dzięki temu można zabezpieczyć drewno przed działaniem szkodliwych czynników, w tym przede wszystkim: pleśni, grzybów, kołatki i innych owadów. Ponadto w ten sposób minimalizuje się negatywny wpływ wilgoci i promieni słonecznych na materiał, co ma kluczowe znaczenie w przypadku drewna wykorzystywanego na zewnątrz. Zabiegi konserwacyjne utrzymają estetykę drewna na dłużej i zapobiegną jego deformacji. 

Malowanie drewna olejem ochronnym krok po kroku

Malowanie drewna olejem ochronnym nazywane jest olejowaniem. Nie jest to skomplikowany proces i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Wystarczy dobrej jakości pędzel oraz olej do malowania drewna na zewnątrz. Olej należy pobierać pędzlem lub wałkiem, a następnie starannie rozprowadzać na surowym drewnie. W ten sposób środek wciera się w materiał i głęboko wnika w jego strukturę. Tak przygotowana warstwa powinna pozostać na drewnie przez kilka lub kilkanaście minut. Następnie nadmiar oleju zbiera się delikatną ściereczką, aby nie uszkodzić materiału. Rekomenduje się powtórzenie tego cyklu 2-3 razy. Dzięki temu zyskuje się pewność, że olej do drewna zewnętrzny dobrze wszedł w strukturę drewna i zapewni mu oczekiwane zabezpieczenie. W zależności od wybranego środka, czas pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw oleju może się różnić. Warto zapoznać się z wytycznymi producenta w tym zakresie. 

Zastosowanie olejów do drewna z oferty Pata

Biorąc pod uwagę szerokiego grona odbiorców, w Pata przygotowaliśmy różne rodzaje do konserwacji drewna na zewnątrz. Różnią się nie tylko składem, ale również kolorystyką oraz przeznaczeniem. Warto dobrać środek bezpośrednio do gatunku drzewa, np. olej do dębu. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z ich specyfiką oraz do zakupu preparatu, który zaspokoi Twoje potrzeby. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości rekomendujemy kontakt z naszym ekspertem. Pomożemy Ci w odpowiedzi na pytanie, czy olej, czy impregnat będzie lepszym wyborem w kontekście planowanych przez Ciebie prac konserwacyjnych. 

Olej koloryzujący

W naszej ofercie znajdują się m.in. koloryzujące oleje impregnacyjne do drewna. Dzięki nim można jednocześnie zabezpieczyć materiał i nadać mu pożądanej barwy. Proponujemy preparaty na bazie naturalnych składników, które są bezpieczne dla drewna oraz środowiska naturalnego. Dostępne są w takich kolorach jak: brązowy (w tym mahoniowy), szarobrązowy i szary. Jeżeli nie chcesz zmieniać naturalnej barwy konstrukcji drewnianej, to rekomendujemy zakup bezbarwnego oleju do drewna na zewnątrz.

Olej tarasowy

Oleje tarasowe to preparaty, które pozwolą Ci zabezpieczyć powierzchnię tarasu na wiele lat. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w intensywnie eksploatowanych miejscach. Deski tarasowe narażone są zarówno na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (wilgoć, słońce, wahania temperatury), jak i uszkodzenia mechaniczne związane z ich użytkowaniem. Olej na zewnątrz przeznaczony do tarasów wzmocni ich strukturę, nada im pożądanej estetyki oraz wydłuży ich żywotność. Dzięki temu zminimalizujesz koszty związane z pielęgnację tarasu w domu jednorodzinnym lub letniskowym. 

Olej do powierzchni drewnianych zewnętrznych

Posiadamy w ofercie również uniwersalne oleje na zewnątrz. Doskonale sprawdzą się przy różnych powierzchniach zewnętrznych wykonanych z drewna. Preparaty te stosuje się w zabezpieczeniu takich konstrukcji jak m.in.: drewniane elewacje, drewniane okna, domki ogrodowe, place zabaw, meble ogrodowe, tarasy i podłogi oraz inne elementy. Środki te kompleksowo zabezpieczą materiał przed jego degradacją spowodowaną różnymi szkodliwymi czynnikami. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Pata oraz do zakupu dedykowanych preparatów wykończeniowych do drewna. Dbamy o to, aby każdy produkt spełniał najwyższe rynkowe standardy i był bezpieczny w użytkowaniu. Oleje do drewna zewnętrznego można kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym. Oferta skierowana jest zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych.