Deski do sauny

Deski do sauny

PATA oferuje w swoim asortymencie wysokiej jakości deski do sauny suchej. To starannie wyselekcjonowane i obrobione materiały, które zachowują swoje właściwości i strukturę w kontakcie z wysoką temperaturą i wilgotnością powietrza. Proponowane przez naszą firmę produkty są pozbawione skaz, uszczerbków i doskonale sprawdzają się jako drewno do budowy sauny domowej oraz komercyjnej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PATA w tym zakresie. 

Jakie deski na saunę wybrać?

Drewno na saunę należy wybierać bardzo odpowiedzialnie. Od jego jakości zależy nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo korzystania z tego pomieszczenia. Przede wszystkim deski na saunę powinny posiadać stałe i jednakowe wymiary, być pozbawione żywicy oraz odporne na działanie wysokich temperatur i nagrzewanie się. Biorąc pod uwagę te właściwości, przygotowaliśmy ofertę materiałów, które z powodzeniem można wykorzystać jako deski na ławki do sauny oraz do wykończenia pomieszczenia. Zachęcamy do zapoznania się z ich parametrami technicznymi oraz właściwościami. Proponujemy deski: osikowe, olchowe, z termodrewna osikowego, lipowego oraz sosnowego. Drewno pochodzi z krajów bałtyckich i Skandynawii. Oferowane przez PATA materiały drewniane spełniają najwyższe rynkowe standardy. 

Drewno na boazerię do sauny 

Boazeria do sauny musi być wytrzymała i odporna. Właśnie dlatego w tym zastosowaniu doskonale sprawdzają się deski poddawane obróbce termicznej i działaniu pary wodnej. W ten sposób otrzymuje się pożądaną wilgotność oraz poprawia strukturę materiału. Jednocześnie termo proces dla drewna wpływa na jego zabezpieczenie przed wysoką temperaturą i szkodnikami. Przygotowane przez nas materiały są wyposażone w dedykowane profile piór i wpustów, co ułatwia ich montaż na ścianie wewnętrznej pomieszczenia. 

Deski na ławki do sauny 

Posiadamy również deski na ławki do sauny, które są odpowiednio grubsze od modeli wykorzystywanych na ścianach. Wszystko po to, aby umożliwić bezpieczne i komfortowe korzystanie z sauny w pozycji leżącej i siedzącej. Wysokiej jakości deski są odporne na nadmierne nagrzewanie się i minimalizują ryzyko poparzenia skóry. W tej kategorii oferujemy przede wszystkim deski lipowe, osikowe i z olchy czarnej. Dzięki nim z powodzeniem wykonasz ławki ze stopniami. Mogą one posiadać zamknięty lub otwarty front. Proponowane przez nas rozwiązania doskonale sprawdzają się jako deski do budowy sauny. 

Listwy i deski wykończeniowe do sauny 

Do wykończenia sauny również należy wykorzystać starannie dobrane materiały drewniane o ponadprzeciętnych właściwościach. Tu także rekomendujemy osikę, lipę i olchę. Gwarantują one dobry stosunek ceny do jakości oraz zapewniają bezpieczną eksploatację przez lata. Oczywiście wiele zależy od ich odpowiedniej pielęgnacji. Deski wykończeniowe do sauny z naszej oferty pozwolą na wykonanie okładziny ściennej, podłogi czy też na zabudowę przedsionka przed sauną. W tej kategorii produktów PATA znajdziesz także dedykowane listwy do sauny, które sprawdzą się w miejscu łączeń elementów. Dzięki nim jeszcze lepiej zabezpieczysz drewno w saunie oraz poprawisz estetykę pomieszczenia. 

Deski do sauny osikowe - charakterystyka

Drewno osikowe do sauny to wybór prawdziwych profesjonalistów. To liściaste drzewo doskonale sprawdza się zarówno jako boazeria, jak i ławki lub elementy wykończeniowe. Dużym atutem osiki jest to, że nie wydziela ona żywicy, nie nagrzewa się oraz nie tworzy drzazg. To właściwości, które pożądane są w takich pomieszczeniach jak sauny. Ponadto gładka struktura i delikatny odcień drewna sprawiają, że wnętrze jest jeszcze lepiej rozjaśnione i nabiera wyjątkowej estetyki. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki materiał na saunę wybrać, to osika będzie strzałem w dziesiątkę. W ofercie posiadamy zarówno tradycyjne deski osikowe, jak i termodrewno. 

Jaka wilgotność desek do sauny?

Jakie deski do sauny wybrać pod kątem wilgotności? Przyjmuje się, że dobrym zakupem są materiały, których wilgotność oscyluje w granicach 8-12%. To parametr pożądany w tego typu pomieszczeniach. Zbyt suche drewno będzie bardziej podatne na działanie temperatury i wilgotności powietrza w saunie, a zbyt mokre może być trudniejsze w utrzymaniu i pielęgnacji. Aby zapewnić wysoki komfort użytkowników, warto dokładnie sprawdzić parametry wilgotności materiałów wykorzystywanych do sauny. Drewno do budowy sauny o optymalnych parametrach znajdziesz w naszej ofercie. 

Jakie wymiary desek do sauny?

Wymiary desek do sauny należy bezpośrednio dopasować do swoich potrzeb i wielkości pomieszczenia. Rekomenduje się, aby w konstrukcji było jak najmniej połączeń. Oznacza to, że długość desek powinna być wystarczająca do tego, aby położyć jednolitą boazerię lub zbudować jednolite ławki i schodki. Jako PATA dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas materiały drewniane były dopasowane do potrzeb szerokiego grona odbiorców. Właśnie dlatego w naszym asortymencie znajdziesz deski do sauny o wymiarach:

  • grubość: 15 mm - 28 mm;
  • szerokość: 80 mm - 90 mm;
  • długość: 1500 mm - 3000 mm. 

Oferujemy m.in. deski owalne do sauny oraz deski o prostych zakończeniach. Dzięki temu zakup można dopasować do własnych potrzeb pod względem materiału i profilu. Jeżeli chodzi o deski do sauny, cena materiału uzależniona jest od gatunku drzewa oraz specyfiki jego wykończenia. 

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę współpracy i wycenę. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem. Od lat wspieramy klientów indywidualnych i biznesowych w budowaniu wysokiej jakości saun suchych z wykorzystaniem materiałów drewnianych klasy premium. Zachęcamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.