Deski wykończeniowe

Deski na ścianę wewnętrzna

Coraz więcej osób decyduje się na wykończenie wnętrz z wykorzystaniem desek drewnianych. To produkty, które doskonale sprawdzają się jako okładzina ścienna. Sprawiają, że wnętrze nawiązuje do natury oraz panuje w nim wyjątkowy mikroklimat. Oczywiście nie można nie docenić walorów dekoracyjnych desek wykończeniowych na ściany wewnętrzne. 

W naszych tartakach przygotowujemy wysokiej jakości materiały drewniane, które z powodzeniem można wykorzystywać w procesie aranżacji wnętrz. Wśród nich znajdują się deski drewniane wykończeniowe z sosny oraz świerku. Deski z drewna sosnowego dostępne są w większej palecie barw i posiadają charakterystyczne przejścia kolorystyczne. Z biegiem czasu mogą ciemnieć, dlatego rekomendujemy ich impregnację. Materiał można pozostawić w naturalnym kolorze lub zdecydować się na jego pomalowanie. Produkty wykonane ze świerki mają jaśniejszą barwę i z czasem mogą nieco zżółknąć. 

Deski wykończeniowe wewnętrzne oferujemy w klasach jakości: B, BC oraz ABC. Zachęcamy do zapoznania się z ich właściwościami i parametrami technicznymi. 

Wytrzymałe deski elewacyjne

W tej kategorii znajdziesz również wytrzymałe deski elewacyjne, które charakteryzują się wyjątkowym pięknem. Z pewnością odmienią odbiór estetyczny nieruchomości. Produkujemy je ze starannie dobranej tarcicy sosnowej i świerkowej. Deski wykończeniowe zewnętrzne od Pata poddawane są wstępnemu suszeniu, aż osiągną wilgotność na poziomie KD18% (± 2%). To niezbędne do tego, aby zminimalizować ryzyko deformacji materiału w trakcie pracy. Deski elewacyjne oferujemy w różnych rozmiarach oraz profili, dzięki czemu dopasujesz je bezpośrednio do swoich preferencji oraz projektu architektonicznego budynku. 

Węższe deski z naszej oferty lepiej sprawdzają się przy mniejszej powierzchni elewacji. Jeżeli chcesz wykorzystać materiał do większych ścian, to rekomendujemy szersze modele o dyskretnym profilu. Produkty te dzielimy wg kategorii jakości wykonania na deski z oznaczeniami: A, B i AB. Ponadto posiadają one parametr wilgotności na poziomie KD16%-KD18%. 

Deski wykończeniowe z termodrewna 

Jako Pata od lat udoskonalamy proces produkcji materiałów drewnianych. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości deski wykończeniowe z termodrewna. To drewno, które poddawane jest wstępnej obróbce termicznej. Wszystko po to, aby wzmocnić jego strukturę, zwiększyć wytrzymałość eksploatacyjną oraz osiągnąć odpowiedni poziom wilgotności. Jest to niezbędne do tego, aby materiały drewniane do wykończenia wnętrz oraz elewacji spełniały swoje zadanie przez lata. Jednocześnie rekomendujemy zakup naszych desek wykończeniowych, które mają lepsze parametry i są bardziej przyjazne środowisku, niż listwy kompozytowe. 

Postaw na naturę i najwyższą jakość, korzystają ze starannie przygotowanych materiałów drewnianych od Pata. Na co dzień współpracujemy zarówno z klientami biznesowymi (firmami budowlanymi, producentami domów drewnianych), jak i indywidualnymi. Zapraszamy do zakupów bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.