Suszona

Suszona

W ofercie PATA posiadamy wysokiej jakości tarcicę suchą, która poddawana jest suszeniu komorowemu w suszarniach drzewnych. W ten sposób powstaje wytrzymały materiał, który doskonale sprawdza się w budownictwie oraz pracach wykończeniowych. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas asortymentem oraz szerokim wyborem wymiarów tarcicy suchej sosnowej i świerkowej. 

Czym jest tarcica sucha?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to materiał drewniany, który powstaje z przecięcia i obrobienia gałęzi lub pni drzew. Następnie poddawany jest specjalistycznemu suszeniu przemysłowemu w komorach. W ten sposób można otrzymać pożądane parametry materiału w zakresie jego wilgotności oraz wytrzymałości. Suszenie przemysłowe pozwala na zwiększenie kontroli nad całym procesem, przyspieszenie suszenia i jeszcze lepsze przygotowanie drewna. Tarcica od PATA powstaje w wyniku przetarcia drewna okrągłego otrzymanego bezpośrednio po ścince. Nad wszystkim czuwają specjaliści, dzięki czemu oferowane deski i belki spełniają najwyższe rynkowe wymagania. W zależności od zastosowania, tarcica sucha może mieć wilgotność na poziomie 18% (łaty dachowe, cienkie deski wykończeniowe) lub nawet 10-12%. 

Tarcica sucha – zastosowanie

Nasza hurtownia tarcicy suchej świerkowej i sosnowej oferuje materiał o szerokim potencjale zastosowania. Najczęściej wybierany jest przez firmy budowlane oraz producentów domów i innych konstrukcji drewnianych. Ponadto nasze składy tarcicy suchej współpracują z przedstawicielami przemysłu meblarskiego, stolarzami oraz klientami indywidualnymi. Produkty PATA sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie jakościowej tarcicy o dobrych właściwościach i parametrach technicznych. Drewno do jej produkcji pozyskujemy z krajów bałtyckich. Materiał poddajemy selekcji, a następnie specjalistycznej obróbce. 

Heblowana tarcica sucha

Częstym wyborem naszych klientów jest heblowana tarcica świerkowa sucha. Jest ona pozbawiona nierówności oraz posiada gładką powierzchnię. Dobrze nadaje się do dalszej obróbki, w tym do impregnacji lub obróbki antyseptycznej. Materiał ten znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Innym częstym wyborem naszych klientów jest tarcica sosnowa sucha 50 mm. Cena materiału zależy od wybranego rodzaju drewna, stopnia obróbki oraz wymiarów. W ofercie posiadamy deski i belki: mokre, suszone, impregnowane, strugane i niestrugane. 

Tarcica sucha z drewna świerkowego – charakterystyka

Jako PATA oferujemy wysokiej jakości tarcicę suchą z drewna świerkowego. Jej zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości i właściwości drewna. To zdecydowanie tańszy wybór, niż tarcica dębowa sucha. Cena materiałów ze świerków rozpoczyna się już od kilku złotych za deskę. Drewno świerkowe jest jasne i z czasem może delikatnie żółknąć, dlatego warto je zaimpregnować. Dużym jego atutem jest łatwość suszenia oraz fakt, że świerk nie ma tendencji do pękania. Dzięki temu z powodzeniem może być wykorzystywany w budownictwie, branży stolarskiej i meblarskiej. Dobre właściwości i parametry techniczne idą w parze z estetykę drewna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tarcicy świerkowej suchej od PATA. 

W naszym asortymencie znajdują się również tarcica niesuszona oraz tarcica impregnowana. Dzięki temu dobierzesz charakterystykę materiałów do swoich potrzeb. Nasze składy współpracują z klientami biznesowymi oraz indywidualnymi. Zachęcamy do zakupów w sklepie internetowym lub do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem PATA.