Materiał kalibrowany

Materiał kalibrowany

W tej kategorii materiałów drewnianych PATA przygotowaliśmy dla Ciebie starannie obrobione deski heblowane. Powstają one z drewna świerkowego lub sosnowego, które pozyskujemy ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. Następnie materiał poddawany jest suszeniu oraz selekcji pod kątem klasy wytrzymałości. Dzięki temu w Twoje ręce trafiają najwyższej jakości deski drewniane heblowane. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Popularny produkt
Popularny produkt
128.82 PLN
2,798.72 PLN/m3
Popularny produkt
Popularny produkt
67.33 PLN
2,293.07 PLN/m3
Popularny produkt
Popularny produkt
27.68 PLN
2,440.48 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
15.56 PLN
1,176.08 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
36.58 PLN
1,411.27 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
46.43 PLN
1,469.85 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
59.43 PLN
1,411.05 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
67.05 PLN
1,410.93 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
21.72 PLN
1,411.42 PLN/m3
Nowość
Nowość
32.28 PLN
2,439.55 PLN/m3
Dobra cena
Dobra cena
28.95 PLN
1,411.02 PLN/m3

Drewniane deski heblowane

Deska sucha heblowana to materiał pożądany przy wielu projektach budowlanych. Jest to związane z jego wysoką wytrzymałością oraz szerokim potencjałem zastosowania. Powstające w naszym tartaki deski heblowane z powodzeniem sprawdzają się przy budowie konstrukcji domów drewnianych, obiektów małej architektury, w tym m.in. szklarni, altan ogrodowych, domków narzędziowych, jak i ogrodzeń i tarasów. Dbamy o to, aby każda deska trafiająca w ręce klienta spełniała najwyższe standardy rynkowe. 

Obecnie w ofercie posiadamy deski sosnowe heblowane oraz deski heblowane ze świerku. Materiały te różnią się parametrami technicznymi oraz klasą wytrzymałości. Nasi specjaliści dostosowują rodzaj obróbki drewna do potrzeb klientów. Obecnie w ofercie dostępne są deski strugane czterostronnie oraz trójstronnie o różnej klasie jakości, oraz profilach: 4R3,  z zaokrąglonymi krawędziami i S4S o ostrych krawędziach

Stopnie wilgotności desek heblowanych

Oferowane przez nas deski suszone heblowane charakteryzują się różnym stopniem wilgotności. Aby poprawić jakość tych materiałów, poddajemy je profesjonalnemu suszeniu przemysłowemu. Przyspiesza to proces obróbki drewna oraz pozwala nadać mu pożądanych właściwości wytrzymałościowych i konstrukcyjnych. Pod tym względem nasze deski heblowane sosnowe i świerkowe spełniają najwyższe rynkowe standardy i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w sektorze budownictwa. 

Standardowa wilgotność oferowanych przez nas desek heblowanych struganych to KD18%. Posiadamy również materiały poddawane impregnacji, dzięki czemu są bardziej odporne na działanie szkodników oraz trudnych warunków atmosferycznych. Deski heblowane w tartaku PATA dostępne są w kolorze naturalnego drewna lub zielonym (po impregnacji).

Wymiary desek heblowanych z oferty PATA

Wymiary desek heblowanych mogą być bardzo różne. Zależy to od zapotrzebowania klienta oraz docelowego użycia materiału drewnianego. W naszej ofercie przygotowaliśmy zarówno deski w standardowych wymiarach, jak i opcję przygotowania desek heblowanych na wymiar. Dzięki temu zamówienie jest jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb klienta, a inwestycja budowlana przebiega sprawniej. Przygotowanie materiału na wymiar przyspieszy wiele codziennych prac konstrukcyjnych oraz sprawi, że wszystko będzie do siebie jeszcze lepiej dopasowane. 

W ramach standardowych wymiarów oferujemy deski heblowane o parametrach:
szerokość: od 45 mm do 245 mm;
grubość: od 18 mm do 95 mm;
długość: od 3000 mm do 6000 mm. 

To materiały przeznaczone do pracy profesjonalnej, jednak z powodzeniem sprawdzą się również podczas domowego majsterkowania. Z pomocą naszych desek jesteś w stanie przygotować praktyczne i estetyczne obiekty małej architektury ogrodowej, domki dla dzieci czy też kładki nad stawami, jeziorami i oczkami wodnymi. Pod tym względem potencjał wykorzystania desek kalibrowanych PATA jest bardzo szeroki. Wszystko ze względu na to, że materiały te charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i dobrze sprawdzają się w polskim klimacie.

Ceny desek heblowanych PATA

Jaka jest cena deski heblowanej za mb lub m3? Tak naprawdę zależy to od kilku czynników, w tym przede wszystkim gatunku drewna oraz stopnia jego obróbki. Deski heblowane w sklepie internetowym PATA możesz kupić zarówno na sztuki, jak i w ramach większych zamówień. Wpływ na ceny desek heblowanych mają m.in. wymiary. Im materiał jest większy, tym jego cena jest odpowiednio wyższa. Warto zapoznać się z tym bezpośrednio w naszym sklepie internetowym. 

Zastanawiasz się, gdzie kupić deski heblowane wysokiej jakości? Oczywiście znajdziesz je w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą PATA oraz do składania zamówień na starannie przygotowane materiały drewniane.