Aktualności

Zapraszamy 20 kwietnia całą rodziną i ze znajomymi na imprezę otwierającą sezon tarasowy w PATA! W godzinach 10:00-14:00 każdy będzie miał możliwość wykonania własnej klatki dla ptaków i dowiedzieć się wszystkiego o deskach tarasowych, również przez cały dzień będzie obowiązywał rabat na deski tarasowe aż do 15%.
Rabat na drewno konstrukcyjne, szczególnie na wybrane materiały sosnowe C24. Promocja będzie obowiązywać do 31.05.2024 lub do wyczerpania zapasów produktu.
Drewno to materiał, który do stawiania konstrukcji mieszkalnych i innych stosowany jest od zarania dziejów. Jest to związane z jego parametrami technicznymi oraz łatwą dostępnością. Nic więc dziwnego, że do dziś drewno konstrukcyjne cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów i projektantów.
Belki drewniane konstrukcyjne od lat z powodzeniem wykorzystywane są w budownictwie przy tworzeniu różnego typu konstrukcji. Drewno jako budulec cenione jest od tysięcy lat, a nowe techniki obróbki podnoszą jego właściwości. Warto zapoznać się z potencjałem tego materiału konstrukcyjnego oraz jego charakterystyką.
Bez dwóch zdań więźba dachowa stanowi bardzo ważny element konstrukcji budynku. Wpływa ona nie tylko na wytrzymałość dachu, ale również na jego estetykę. Właśnie dlatego element dachu ten powinien być wykonywany z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych oraz z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Budowanie domów z drewna to praktyka, która znana jest od tysięcy lat. Na przestrzeni tego czasu konstrukcje te ewoluowały. Nowoczesne domy drewniane mogą być uosobieniem prestiżu i pięknym nawiązaniem do otaczającej nas natury.
W celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa drewna konstrukcyjnego stosuje się jego certyfikację. Drewno konstrukcyjne jest w Polsce traktowane jako wyrób budowlany, dlatego obowiązkiem jest jego certyfikacja. Materiał jej pozbawiony nie powinien być sprzedawany konsumentom.
Drewno konstrukcyjne BSH to wysokiej jakości materiał budowlany. Powstaje w procesie klejenia warstwowego, co zwiększa jego wytrzymałość i potencjał eksploatacyjny. W nowoczesnym budownictwie materiał ten stanowi ciekawą alternatywę dla stali i żelbetu. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką drewna konstrukcyjnego klejonego warstwowo.