Deski wykończeniowe do wnętrz

Deski wykończeniowe do wnętrz

Wśród materiałów drewnianych oferowanych przez PATA znajdują się wysokiej jakości deski wykończeniowe. To produkty, które wykorzystywane są do aranżacji ścian wewnętrznych w pomieszczeniach. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wytrzymałością oraz ponadczasową estetyką. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą drewnianych desek na ścianę o różnych wymiarach, profilu i charakterystyce.

Jakie deski na boazerie?

W przypadku boazerii wewnętrznej rekomendujemy nieco cieńsze deski o grubości około 14 milimetrów. Będą wystarczająco wytrzymałe, aby zapewnić piękne wykończenie ściany na lata. Ponadto tego typu materiał doskonale sprawdza się w obróbce, np. podczas malowania. Aby uchronić drzewo przed efektem ciemnienia, niezbędne jest stosowanie impregnatów. W naszej ofercie znajdziesz starannie obrobione deski ozdobne na ścianę, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. 

Ceny desek na ścianę wewnętrzną 

Od pewnego czasu trendem aranżacyjnym jest umieszczanie desek drewnianych na ścianie w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Ceny tego materiału wykończeniowego zależą od kilku czynników, w tym przede wszystkim rodzaju drewna oraz wymiarów desek. Ceny pojedynczych sztuk desek rozpoczynają się od kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Koszt zakupu materiału liczonego w m2 to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za m2. Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu uzyskania indywidualnej wyceny zamówienia. 

Deski wykończeniowe na ścianę – wymiary 

Deski wykończeniowe na ścianę od PATA dostępne są w szerokim zakresie wymiarów. Zależy to od wybranego modelu. Produkty różnią się pod kątem takich parametrów jak:

  • grubość desek (9-42 mm);
  • szerokość desek (95-195 mm);
  • długość desek (1800-6000 mm);
  • poziom wilgotności. 

Dzięki temu dobierzesz materiał bezpośrednio do swoich potrzeb. Oferowane przez naszych specjalistów produkty doskonale sprawdzają się jako deski na ścianie za telewizorem, aby przełamać kolorystykę wnętrza czy też jako deski na ścianie w sypialni w formie efektownej dekoracji. Pod tym względem stanowią bardzo wdzięczny materiał aranżacyjny o szerokim potencjale zastosowania. 

Profile desek wykończeniowych ściennych od PATA

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzeby klientów w zakresie estetyki wykończenia desek drewnianych są różne. Właśnie dlatego nasze produkty proponujemy w różnych profilach oraz o różnej powierzchni. Deski wykończeniowe wewnętrzne mogą być:

  • mikro ryflowane;
  • szczotkowane;
  • gładko piłowane;
  • gładko strugane;
  • ze strukturą dekoracyjną;
  • z widoczną strukturą drewna. 

Dostarczany przez nas materiał nadaje się do dalszej obróbki, w tym m.in.: malowania (również malowania fabrycznego), woskowania i impregnacji. Oferowane profile desek wykończeniowych to PTGV oraz STP.

Jakie gatunki drewna desek wykończeniowych znajdziesz w naszej ofercie?

Oferowane przez nas deski wykończeniowe wewnętrzne powstają ze specjalnie dobranych gatunków drewna, w tym m.in.: sosny, świerku, modrzewia zachodniego i osiki. Materiał pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej z krajów bałtyckich, Skandynawii oraz Kanady. Każdy gatunek posiada nieco inną charakterystykę i właściwości, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nimi przed podjęciem decyzji zakupowej. Oferowane przez nas deski drewniane wykończeniowe wewnętrzne poddajemy wstępnemu suszeniu oraz obróbce termicznej. Dzięki temu zwiększamy ich wytrzymałość oraz dbamy o zachowanie przez materiał pożądanego poziomu wilgotności. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą oraz do składania zamówień w sklepie internetowym lub w kontakcie z naszym ekspertem. Jeżeli szukasz desek na ścianę zewnętrzną, to sprawdź nasze deski elewacyjne