Antyseptyki (Impregnaty)

Antyseptyki (Impregnaty)

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest właściwy wybór preparatów wykończeniowych do impregnacji drewna. W tej kategorii produktów przygotowaliśmy dla Ciebie sprawdzone impregnaty do zabezpieczenia drewna przed szkodliwymi czynnikami, w tym m.in. wilgocią, insektami, pleśnią i grzybami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupu preparatu w sklepie PATA. 

Większość środków antyseptycznych jest uniwersalna i zapewnia ochronę przed wodą, wilgocią, pleśnią, grzybami i instektami. Odcień środków antyseptycznych nie ma znaczenia. Ma on za zadanie ułatwić kontrolę tego, czy cała powierzchnia drewna została pokryta w wystarczającej ilości. Po zastosowaniu środka antyseptycznego drewno można pokryć farbą lub lakierem.

Skuteczna impregnacja drewna jest niezwykle ważna

Drewno to naturalny i wytrzymały materiał, który sprawdza się w wielu sektorach. Ma jednak to do siebie, że należy odpowiednio je pielęgnować. Wszystko po to, aby zadbać o zachowanie właściwości użytkowych i estetyki materiału. W całym procesie niezwykle ważna jest skuteczna impregnacja. To sposób na zabezpieczenie drewna i utrzymanie jego naturalnego piękna przez wiele lat. 

Impregnujemy nie tylko po to, aby zachować barwę materiału, ale przede wszystkim po to, aby zabezpieczyć go przed takimi szkodliwymi czynnikami jak: grzyby, pleśnie, kołatki i inne owady, wilgoć, nasłonecznienie oraz wahania temperatury. Każdy z nich może prowadzić do uszkodzenia materiału i przyspieszenia jego degradacji. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami po stronie inwestora, a w skrajnych przypadkach może powodować zwiększone niebezpieczeństwo. Zdecydowanie warto tego uniknąć. 

Jaki środek impregnatu do drewna wybrać?

Jednym ze skutecznych sposobów na zabezpieczenie drewna jest zastosowanie środka impregnującego. To preparat, którego zadaniem jest zwiększenie ochrony drewna przed grzybami, pleśnią oraz innymi zagrożeniami. Ponadto pozwala wyrównać chłonność materiału oraz zapewnia mu jednolitą barwę. Wpływa to na poprawę estetyki drewnianej konstrukcji. Preparat impregnujący należy dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb oraz efektu, który chce się osiągnąć. 

Poszczególne produkty przeznaczone są do drewna użytkowanego wewnątrz pomieszczeń oraz drewna znajdującego się na zewnątrz. Środek impregnujący może być wzbogacony o składniki, które zabezpieczą drewno przed owadami, butwieniem i sinizną, a nawet przed ogniem. W PATA oferujemy różne preparaty, w tym środki w odcieniach zieleni i brązu. To uniwersalne produkty wykończeniowe, które z powodzeniem można stosować do różnych gatunków drzewa.

Zachęcamy do zapoznania się z preparatami wykończeniowymi do impregnacji drewna z naszej oferty. Dzięki nim jeszcze lepiej zabezpieczysz materiał przed degradacją i zapewnisz sobie spokój i bezpieczeństwo na dłużej. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym PATA.