Tarcica

Dobra cena
Dobra cena
93.66 PLN
2,081.43 PLN/m3
Nowość
Nowość
550.31 PLN
2,292.98 PLN/m3
21.11 PLN
2,010.17 PLN/m3

Co to tarcica?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co to tarcica? Tym mianem określa się materiały drewniane, które powstają na skutek przecięcia gałęzi lub pnia na deski. Tarcica poddawana jest obróbce wieloetapowej. Wszystko po to, aby do klienta trafił materiał pozbawiony defektów. Obecnie produkt ten może mieć różne wymiary, co wpływa na szeroki potencjał jego zastosowania. 

Do czego służy tarcica?

Obecnie tarcica drzewna stanowi jeden z podstawowych produktów wykorzystywany przez szeroko rozumiany przemysł drzewny i nie tylko. Starannie obrobiony materiał wykorzystuje się m.in. przy budowie konstrukcji podczas inwestycji budowlanych. Ponadto tarcicę stosuje się również w produkcji: mebli, podłóg, okien, dekoracji drewnianych czy też jako elementy wykończeniowe w domach i mieszkaniach. Potencjał zastosowania zależy przede wszystkim od rodzaju wybranej tarcicy. W PATA posiadamy szeroki wybór materiałów drewnianych w zakresie ich obróbki oraz wymiarów. Dzięki temu dopasujesz tarcicę bezpośrednio do swoich potrzeb. Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz biznesowymi, w tym firmami budowlanymi i producentami domów i innych drewnianych konstrukcji. 

Deski z tarcicy od PATA

W naszej ofercie posiadamy m.in. starannie przygotowane deski z tarcicy. Powstają one z wyselekcjonowanego drewna z krajów bałtyckich. Następnie jest ono poddawane obróbce. Jako PATA proponujemy deski świerkowe i sosnowe o różnych wymiarach oraz stopniu wilgotności (tarcica mokra lub suszona komorowo). Ponadto na potrzeby klienta materiał może być poddawany impregnacji ciśnieniowej w klasie UC 2/3/4 (kolor zielony lub brązowy) oraz impregnacji przeciwogniowej. Nasza tarcica iglasta ze świerku lub sosny spełnia najwyższe rynkowe standardy. 

Belki z tarcicy od PATA

Drugim rodzajem tarcicy oferowanym w naszym sklepie są belki. To również tarcica świerkowa lub sosnowa o przekroju kwadratowym. Produkty te stosowane są przede wszystkim do budowania konstrukcji budowlanych lub jako budulec ścian. Oferowany przez nas materiał charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i dobrymi parametrami technicznymi. Belki dostępne są w wymiarach podstawy:

  • 50 x 50 mm;
  • 100 x 100 mm;
  • 150 x 150 mm;
  • 200 x 200 mm. 

Dzięki temu z powodzeniem dobierzesz materiał do swoich potrzeb. Ponadto oferujemy różne długości belek oraz jesteśmy w stanie wykonać je w niestandardowych rozmiarach na specjalne życzenie klienta. 

Rodzaje tarcicy

Tarcicę dzieli się pod względem różnych kategorii. Pod względem stopnia obróbki materiału, wyróżniane są tarcica obrzynana i nieobrzynana. Kolejny podział wskazuje na stopień wysuszenia oraz ewentualną impregnację. W asortymencie tarcicy w PATA znajdziesz materiały: suche, niesuszone oraz impregnowane. 

Tarcica sucha

Tarcica sucha to materiał, który poddawany jest specjalistycznemu suszeniu przemysłowemu w dedykowanych komorach. Suszarnie do drewna pozwalają na uzyskanie pożądanych parametrów desek i belek. Oferowane przez nas materiały z tej kategorii charakteryzują się wilgotnością na poziomie około 18%. 

Tarcica niesuszona

Posiadamy również tarcicę niesuszoną (mokrą), która nie jest poddawana przemysłowemu suszeniu. Materiał ten poddawany jest działaniu promieni słonecznych i wiatru, jednak nie osiąga aż tak niskiego parametru wysuszenia, jak w przypadku tarcicy suchej. 

Tarcica impregnowana

Trzecim z dystrybuowanych przez nas rodzajów jest tarcica impregnowana. Nasi eksperci oferują impregnację ciśnieniową w klasie UC 2/3/4 w odcieniu zielonym lub brązowym, a także impregnację przeciwogniową. Specyfika obróbki drewna zależy od indywidualnych potrzeb klienta. 

Od czego zależą ceny tarcicy?

Ceny tarcicy budowlanej i konstrukcyjnej zależą od poziomu jej obróbki, wymiarów oraz gatunku drewna. Standardowo długa i gruba tarcica konstrukcyjna będzie droższa w zakupie od materiału, który przeznaczony jest do budowy mebli lub dekoracji. Przemysł drzewny znalazł szeroki potencjał zastosowania tego produktu, aby nic się nie zmarnowało. Posiadamy składy tarcicy w Polsce, a drewno pozyskujemy tylko ze sprawdzonych i zrównoważonych gospodarstw leśnych w krajach bałtyckich. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupów w sklepie internetowym lub w bezpośrednim kontakcie z naszym przedstawicielem.