Deski wykończeniowe do sauny

Deski wykończeniowe do sauny

Specjaliści PATA w tej kategorii materiałów drewnianych przygotowali deski wykończeniowe do sauny, które doskonale sprawdzają się jako boazeria. Powstają ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna, są profilowane oraz wyposażone w pióra i wpusty, co ułatwia ich montaż. Zachęcamy do zapoznania się z parametrami technicznymi drewna do budowy sauny od PATA oraz do zakupów w naszym sklepie internetowym. 

Jak wybrać deski do wykończenia sauny?

Sauna sucha to pomieszczenie, które należy wykończyć z należytą starannością. Wykorzystane w tym zakresie materiały drewniane powinny charakteryzować się bardzo dobrymi właściwościami, w tym odpornością na wilgoć i wysoką temperaturę. Jednocześnie konstrukcja musi być wystarczająco solidna, aby wytrzymała wiele lat eksploatacji. Przede wszystkim deski na saunę powinny być pozbawione żywicy oraz wszelkich skaz. Rekomenduje się stawianie na drewno, które wolniej się nagrzewa i jednocześnie nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. To bardzo ważne, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia poparzeń. Biorąc,  pod uwagę normy i wymagania użytkowników, przygotowaliśmy dla naszych klientów starannie dobrane deski do sauny, które spełniają najwyższe rynkowe standardy. 

Jaka boazeria do sauny?

Standardowym typem wykończenia sauny jest boazeria. Tworzy się ją z odpowiednio dopasowanych do siebie drewnianych desek. Drewno na sauny do wykonania boazerii dobierane jest w zależności od potrzeb klienta oraz projektu. Jednocześnie deski te będą wyraźnie cieńsze od desek na ławki do sauny, które powinny być grube i bardziej wytrzymałe. W PATA oferujemy boazerię do sauny z osiki, olchy, termo drewna osikowego i termo drewna lipowego. Deski wyposażone są w dodatkowe pióra i wpusty, co ułatwia ich estetyczny montaż. Dzięki temu uzyskasz jednolitą powierzchnię pozbawioną przerw, które zaburzają estetykę pomieszczenia i wpływają na komfort jego użytkowania. 

Zalety wykorzystania osiki do sauny 

Od lat sprawdzonym wyborem profesjonalistów są deski osikowe do wykończenia sauny. Przede wszystkim to drzewo liściaste nie wydziela żywicy i nie tworzy drzazg, dzięki czemu posiada właściwości poszukiwane przez konstruktorów saun. Ponadto nie nagrzewa się, jest odporne i jasne, co dodatkowo rozjaśnia przestrzeń pomieszczenia. To funkcjonalny i estetyczny wybór, za którego zakupem przemawia także dobry stosunek ceny do parametrów technicznych. Jeżeli wybierzesz osikę na boazerię do sauny, cena wykończenia pomieszczenia nie będzie bardzo wysoka. Nasi eksperci przygotują dla Ciebie indywidualną ofertę i kosztorys. 

Szeroki wybór wymiarów desek wykończeniowych do saun 

Wśród naszych klientów znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy specjalizujące się w produkcji i budowie saun. W odpowiedzi na ich potrzeby przygotowaliśmy wysokiej jakości materiały drewniane w różnych wymiarach. To nie tylko deski wykończeniowe, ale również deski na ławki oraz listwy do sauny. Dzięki temu skompletujesz zestaw materiałów, których potrzebujesz. Drewno przeznaczone do produkcji saun posiadamy w następujących wymiarach:

  • grubość: 15 mm - 28 mm;
  • szerokość: 80 mm - 90 mm;
  • długość: 1500 mm - 3000 mm. 

Deski produkujemy ze starannie wybranych gatunków drewna, które pozyskujemy w krajach bałtyckich i Skandynawii. Następnie poddajemy je specjalistycznej obróbce. Wszystko po to, aby w ręce naszych klientów trafiał produkt premium, który pozwoli na efektywną budowę i bezpieczną eksploatację sauny przez lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do zakupów w sklepie internetowym PATA.