Niesuszona

Niesuszona

Zespół PATAoferuje wysokiej jakości tarcicę niesuszoną pozyskiwaną w krajach bałtyckich. Pnie i gałęzie poddawane są ocieraniu, a następnie z przygotowanego materiału powstają deski i belki. Kolejnym krokiem jest ich składowanie w miejscach, gdzie działają na nie wiatr i promienie słoneczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowanych przez nas desek i belek z tarcicy niesuszonej oraz do zakupów w PATA.

Dobra cena
Dobra cena
93.66 PLN
2,081.43 PLN/m3
Nowość
Nowość
550.31 PLN
2,292.98 PLN/m3

Czym jest tarcica niesuszona?

Pozyskiwane z lasu drzewo charakteryzuje się wilgotnością na poziomie 50-100%. Zależy to od rodzaju drewna oraz warunków atmosferycznych i pory roku. W tej kategorii materiałów drewnianych przygotowaliśmy tarcicę niesuszoną, która poddawana jest działaniu wiatru oraz promieni słonecznych. W ten sposób wiązana jest wilgoć z drewna i następuje powolny proces jego suszenia w naturalnych warunkach. Tak przygotowana tarcica z powodzeniem może być wykorzystywana w wielu sektorach. W PATA dbamy o to, aby materiały dostarczane do klienta charakteryzowały się wysoką jakością oraz dobrymi parametrami technicznymi. Drewno pozyskujemy ze zrównoważonych gospodarstw leśnych w krajach bałtyckich. W tej kategorii posiadamy tarcicę niesuszoną z drewna świerkowego i sosnowego. 

Tarcica niesuszona – zastosowanie

Tarcica niesuszona ma szeroki potencjał zastosowania. Ważne jednak, by jej parametry wilgoci były dostosowane do specyfiki konstrukcji i potrzeb inwestora. Materiał ten klasyfikowany jest jako niesuszony, ponieważ cały proces jego obsychania i wiązania wilgoci jest długotrwały i naturalny. Nie wykorzystuje się do tego przemysłowych suszarni. Gdy już drewno uzyska pożądane właściwości, to z powodzeniem może być wykorzystywane w budownictwie, branży stolarskiej, meblarskiej czy też do tworzenia efektownych dekoracji nawiązujących do natury. Należy pamiętać o tym, że do celów budowlanych nie powinno się stosować tarcicy o wilgotności przekraczającej 18-20%. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie tarcicy do wystroju wnętrz. To jednocześnie minimalistyczny, naturalny i estetyczny wybór. Aby zwiększyć żywotność przygotowanej konstrukcji, warto kupić tarcicę impregnowaną. W PATA proponujemy impregnację ciśnieniową w klasie UC 2/3/4 w odcieniu zielonym lub brązowym, a także impregnację przeciwogniową. 

Tarcica mokra z drewna świerkowego

Jako PATA oferujemy m.in. tarcicę niesuszoną z drewna świerkowego. To drzewo powszechnie spotykane w krajach bałtyckich, które charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami i dobrymi parametrami technicznymi. Biorąc pod uwagę potrzeby różnych klientów, oferujemy deski i belki w szerokim zakresie wymiarów. Na specjalne życzenie klienta jesteśmy także w stanie przygotować materiał w niestandardowym wymiarze. Świerkowe drewno nie jest podatne na pęknięcia, dobrze suszy się w polskim klimacie i wykazuje wysoką wytrzymałość użytkową. Jest również wdzięczne w zakresie nawiercania i łączenia, dzięki czemu od lat wykorzystywane jest w branży stolarskiej i meblowej. Duży potencjał obróbki sprawia, że tarcica świerkowa może być poddawana frezowaniu, skrawaniu, szlifowaniu czy też toczeniu. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do zakupu materiałów drewnianych w PATA. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości tarcicy konstrukcyjnej, to dobrym zakupem będzie tarcica sucha z naszych składów. Współpracujemy z klientami indywidualnymi oraz biznesowymi, w tym firmami budowlanymi i producentami domów z drewna i innych konstrukcji.