Deski tarasowe modyfikowane termicznie

Deski tarasowe modyfikowane termicznie

Sosnowe lub jesionowe deski tarasowe modyfikowane termicznie są szczególnie odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne, dzięki czemu przyjemnie się po nich chodzi bosymi stopami. Obróbka cieplna zmienia strukturę komórek drewna, usuwając z nich wilgoć, dzięki czemu wymiary materiału nie zmieniają się pod wpływem działania środowiska zewnętrznego, a materiał nie pęcznieje. Deski modyfikowane termiczne doskonale sprawdzają się jako materiał do budowy tarasów.

W porównaniu z drewnem nieobrobionym drewno modyfikowane termiczne w mniejszym stopniu reaguje na zmiany otaczającego środowiska – temperatury i wilgotności powietrza. W procesie produkcji drewna modyfikowanego termicznie wykorzystuje się parę wodną i ciepło.

Właściwości termoizolacyjne i akustyczne drewna termicznego są o 30% wyższe w porównaniu z drewnem nieobrobionym. W procesie obróbki termicznej zwiększa się odporność biologiczna drewna, ponieważ składniki odżywcze drewna ulegają przemianie, stając się mniej podatne na działanie szkodników i mikroorganizmów. Trwałość drewna w warunkach zewnętrznych wzrasta, co eliminuje konieczność stosowania środków antyseptycznych lub innych środków zabezpieczających drewno. Z tego powodu drewno modyfikowane termicznie doskonale nadaje się do budowy tarasów, które są narażone na duże wahania temperatury i wilgotności. Deski tarasowe modyfikowane termicznie posiadają specjalne mocowania, za pomocą których można łatwo i szybko przymocować je do łat. Punkty mocowania w deskach tarasowych nie są widoczne. Trwałość desek tarasowych modyfikowanych termicznie to ponad 25 lat.

Pata!