Deski elewacyjne

Deski elewacyjne

W ofercie desek wykończeniowych Pata posadamy starannie dobrane deski elewacyjne. Produkty te pochodzą z wyselekcjonowanych gatunków drzew i doskonale sprawdzają się w polskim klimacie. Są przede wszystkim wytrzymałe, odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz estetyczne. Zachęcamy do sprawdzenia desek elewacyjnych z oferty Pata oraz do nawiązania współpracy z naszą firmą.

Czym jest deska elewacyjna?

Jak sama nazwa wskazuje, deski elewacyjne drewniane to produkty wykorzystywane do wykończenia elewacji budynku. Przeznaczone są do użytkowania na zewnątrz i z racji tego muszą charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wytrzymałością. Starannie wykonane elewacje domów z deską elewacyjną podnoszą estetykę nieruchomości oraz idealnie komponują się z naturą, zielenią pobliskich lasów i łąk. W tej kategorii przygotowaliśmy tylko takie materiały, które mogą z powodzeniem być stosowane do wykonania elewacji. Dzięki temu dokonasz właściwej decyzji.

Deska wykończeniowa na dom od PATA

Nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby deski elewacyjne na dom z naszej oferty charakteryzowały się dobrymi właściwościami i parametrami technicznymi. Materiał pozyskujemy tylko ze sprawdzonych i zrównoważonych gospodarstw leśnych w krajach bałtyckich, Skandynawii i Kanadzie. Następnie poddajemy go specjalistycznej obróbce, w tym suszeniu przemysłowemu i obróbce termicznej. Dzięki temu montaż deski elewacyjnej jest jeszcze wygodniejszy, a materiał nie jest podatny na odkształcenia. Obróbka termiczna wpływa również na poprawę parametrów wytrzymałościowych desek. 

Drewno elewacyjne do naszych desek pozyskujemy z takich gatunków jak: świerk, sosna, modrzew zachodni i osika. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę. Różnią się m.in. w zakresie wilgotności, dostępnych odcieni, sposobu pielęgnacji czy też wytrzymałości eksploatacyjnej. Oferowane w PATA deski wykończeniowe zewnętrzne dostępne są w różnych profilach oraz o różnej powierzchni, dzięki czemu możesz dopasować to bezpośrednio do swoich preferencji i projektu architektonicznego nieruchomości. Dodatkowo nasz materiał nadaje się do woskowania, malowania fabrycznego, impregnacji czy też robienia frezów do deski elewacyjnej. Z powodzeniem można wykorzystywać go w produkcji przemysłowej. 

Wymiary desek elewacyjnych z naszej oferty 

Oczywiście potrzeby kupujących są bardzo różne. Właśnie dlatego przygotowaliśmy deski do obicia domu w różnych wymiarach. Pozwala to na precyzyjne dopasowanie zamówienia do powierzchni elewacji oraz do wcześniej przygotowanego projektu. Zależy nam na tym, aby zakupiony materiał idealnie wpisywał się w potrzeby kupującego. 

Szerokość 

Modele powstające zgodnie z klasyczną techniką produkcji mają szerokość od 95 do 195 milimetrów. W przypadku deski zewnętrznej poddanej obróbce termicznej w temperaturze 160-220℃ proponujemy deski o szerokości do 186 milimetrów. 

Długość

Nasze materiały różnią się także pod kątem długości. Drewno fasadowe na elewacje z oferty PATA to deski o długości od 180 nawet do 510 centymetrów. Dzięki temu z powodzeniem można wykorzystywać je również przy większych ścianach i zachować przy tym jednolitą płaszczyznę i strukturę wykończenia. To niezwykle ważne w kontekście estetyki elewacji i jej właściwości izolacyjnych. 

Grubość

Standardowa długość desek elewacyjnych pionowych i drewnianych powinna wynosić powyżej 22 milimetrów. Wybrane deski z naszej oferty osiągają grubość do 42 milimetrów. Ten parametr jest ważny w kontekście właściwości izolacyjnych elewacji. W związku z tym na zewnątrz nie powinny być wykorzystywane deski wykończeniowe na ścianę wewnętrzną. 

Kluczowe właściwości desek elewacyjnych

Wybór desek elewacyjnych musi poprzedzić dokładna analiza dostępnych rozwiązań oraz ich właściwości. Od jakości materiału zależy nie tylko komfort użytkowania nieruchomości i łatwość utrzymania jej w dobrym stanie, ale również parametry energetyczne budynku. Dobrej jakości deski elewacyjne powinny być przede wszystkim:

  • wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne;
  • odporne na czynniki atmosferyczne;
  • proste i tanie w konserwacji;
  • estetycznie wykończone;
  • odporne na wilgoć i nasłonecznienie. 

Ciekawym wyborem są deski elewacyjne świerkowe, sosnowe czy też z modrzewia zachodniego, które znajdziesz w naszym asortymencie. Dobrze sprawdzają się w polskim klimacie i zachowują swoją estetykę na dłużej. 

Od czego zależy cena drewnianych desek elewacyjnych?

W przypadku desek elewacyjnych cena za m2 zależy od kilku czynników. Oczywiście kluczowy jest materiał. Im gatunek drewna posiada lepsze parametry techniczne, tym cena produktu będzie wyższa. Ponadto pod uwagę bierze się również wymiary materiału, jakość oraz sposób jego wykończenia. Standardowo droższe w zakupie są deski z termodrewna, które posiada lepsze właściwości i jest dodatkowo zabezpieczone. Wpływ na to mają zwiększone koszty produkcji materiału. W przypadku zakupu desek elewacyjnych drewnianych cena wykonania całej elewacji będzie odpowiednio wyższa, niż w przypadku wielu innych alternatyw. Warto ją jednak ponieść, aby cieszyć się pięknym domem przez lata. 

Jako PATA oferujemy wysokiej jakości materiały elewacyjne z naturalnego drewna. Pochodzą one ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. Na co dzień współpracujemy z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem oraz do zakupu desek elewacyjnych z naszej oferty.