🔥 Materiały opałowe

Od lat specjalizujemy się w produkcji materiałów drewnianych. W naszej ofercie znajdziesz również kaloryczne materiały opałowe, dzięki którym zadbasz o komfort cieplny w nieruchomości. Rodzaj opału dobierzesz do własnych potrzeb oraz typu użytkowanego źródła ciepła. Oferujemy: brykiet, pellet i drewno opałowe. W tej kategorii produktów przygotowaliśmy również węgiel do grilla. Zapraszamy do zakupów. 

Kaloryczny opał od PATA

W trosce o zaspokojenie potrzeb klientów przygotowujemy kaloryczny opał do pieców różnego typu. Proponowane przez nas rozwiązania charakteryzują się dobrą kalorycznością, niską zawartością popiołu, niską wilgotnością oraz dobrą przewodnością cieplną. Wpływa to na koszty ogrzewania nieruchomości oraz ułatwia zadbanie o komfort cieplny domowników. Na bazie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy procesy produkcyjne, które pozwalają nam na przygotowanie wysokiej jakości opału drzewnego. Zapoznaj się z naszą ofertą i zadbaj o swoje bezpieczeństwo nie tylko w okresie jesienno-zimowym. To jaki opał wybrać, zależy od rodzaju użytkowanego pieca lub kominka. 

Opał grzewczy z naszej oferty 

Materiał do produkcji opału kominkowego i piecowego pozyskujemy tylko ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. Następnie poddajemy go starannej obróbce. W ten sposób powstają różne rodzaje opału do pieca, które są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju i przyjazne człowiekowi oraz środowisku naturalnemu. W tej kategorii produktów oferujemy: brykiet, pellet oraz drzewo na opał (na metry). Zapoznaj się z ich charakterystyką.

Brykiet – charakterystyka grzewcza

Wiele osób wykorzystuje brykiety jako opał do kominka. To wygodny w użytkowaniu rodzaj opału, który jednocześnie charakteryzuje się dobrymi parametrami grzewczymi. W PATA produkujemy brykiet z wiórów iglastych (świerk i sosna), które pozostają nam po struganiu i piłowaniu materiałów drewnianych. Dzięki temu maksymalnie wykorzystujemy materiał pozyskiwany z gospodarstw leśnych. Wióry trafiają bezpośrednio do prasy, gdzie powstają z nich charakterystyczne kostki brykietu. Waga jednego opakowania to 10 kilogramów. Na palecie mieści się aż 96 opakowań brykietu. Wilgotność tego materiału nie przekracza 10%, a otrzymany podczas spalania popiół  wynosi do 0,5%. Przewodność cieplna brykietu od PATA to 4696 Kcal/kg (5,46 MWh/t). Gęstość produktu wynosi około 920 kg/m3.

Pellet – charakterystyka grzewcza

Pellet na opał od PATA powstaje z wiórów drzewnych. Dbamy o to, aby maksymalnie wykorzystywać obrabiany w naszej firmie materiał, dlatego wiele z tych wiórów pochodzi z innych prac drzewnych. To niezwykle ważne w kontekście produkcji różnego rodzaju ekologicznego opału. W pellecie PATA znajdują się suszone wióry i trociny. Są one następnie rozdrabniane i prasowane z wykorzystaniem matryc o średnicy 6 mm. Pellet sprzedajemy w workach po 15 kilogramów. Na jedną paletę wchodzi 65-70 worków. Wilgotność tego opału nie przekracza 10%, a otrzymany w procesie spalania popiół wynosi do 0,7%. Przewodność cieplna pelletu od PATA to 4,9 kWh/kg lub więcej. To sprawia, że jest to wydajny i tani opał. Jeżeli zastanawiasz się nad różnicą w zestawieniu pellet a węgiel, to ten pierwszy jest kaloryczniejszy i bardziej ekologiczny. Zachęcamy do zakupu pelletu w naszej firmie.

Drewno opałowe – charakterystyka grzewcza

Oferujemy również dobrej jakości drewno na opał do kominka lub pieca. W PATA sprzedajemy drewno opałowe z olchy, dębu, brzozy i jesionu. Charakteryzuje się ono bardzo dobrymi właściwościami w zakresie grzewczym. Materiał suszymy, dzięki czemu jeszcze łatwiej się rozpala. Maksymalna wilgotność drewna opałowego od PATA wynosi do 20%. Długość pojedynczej szczapy to 25 lub 29 centymetrów. W zależności od stopnia wilgotności materiału, w jednym worku jest od 13,5 do 15 kg drewna. Sprzedajemy również drewno kominkowe w skrzyniopaletach po 800-850 kilogramów (w zależności od gatunku drzewa). 

Węgiel do grilla

Nie od dziś wiadomo, że Polacy są mistrzami w grillowaniu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy starannie przygotowany węgiel do grilla. W PATA produkujemy go z olchy, która doskonale sprawdza się w takim zastosowaniu. Dbamy o to, aby oferowane przez nas produkty spełniały najwyższe rynkowe standardy. Węgiel do grilla od PATA gwarantuje szybki zapłon oraz naturalny i przyjemny aromat podczas spalania. Ponadto materiał charakteryzuje się wydłużonym czasem spalania i zapewnia optymalną temperaturę podczas smażenia na grillu lub w dedykowanych piecach. 

Zapraszamy do zakupu materiałów opałowych i węgla na grilla z naszej oferty. Jako PATA gwarantujemy najwyższy standard rynkowy oferowanych produktów oraz ich atrakcyjne ceny. Materiały opałowe powstają w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i z dbałością o środowisko naturalne.