Deski na ławki do sauny

Deski na ławki do sauny

W tej kategorii produktów przygotowaliśmy wysokiej jakości deski na ławki do sauny. Powstają one ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna, w tym m.in.: osiki, olchy, termodrewna osikowego i termodrewna lipowego. Dzięki temu materiały te charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi i właściwościami. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą oraz do zakupu drewna w PATA. 

Dobra cena
Dobra cena
Nowość
Nowość
95.89 PLN
507.36 PLN/m2
Dobra cena
Dobra cena
77.80 PLN
360.17 PLN/m2

Czym powinny charakteryzować się dobre deski na ławki do sauny?

Wybór odpowiedniego drewna na saunę ma bardzo duże znaczenie. Zależą od tego komfort i bezpieczeństwo użytkowania pomieszczenia. Dobrej jakości drewno na ławki do sauny powinno być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na działanie wysokich temperatur i wilgotności powietrza. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, aby materiał był pozbawiony ewentualnych skaz, żywicy i nierówności. Pod tym względem doskonale sprawdza się osika, która z natury jest pozbawiona żywicy, nie wytwarza sęków i nie nagrzewa się. Te właściwości są niezbędne do tego, aby konstrukcja ławki do sauny była bezpieczna i nie stwarzała zwiększonego ryzyka oparzeń skóry. 

Co znajdziesz w ofercie PATA?

W naszej ofercie przygotowaliśmy materiały dedykowane budowie saun. Przeznaczone są zarówno do ławek, jak i w formie boazerii i wykończenia pomieszczenia. Każda pojedyncza deska do sauny z naszej oferty jest sprawdzana pod kątem jej parametrów technicznych. Dzięki temu deski do sauny od PATA mają jednakowy rozmiar, nie zawierają w sobie żywic, mocno się nie nagrzewają, nie mają skaz oraz posiadają delikatną i przyjazną dla skóry powierzchnię. Oferujemy deski wykończeniowe do sauny oraz listwy do sauny z drewna pozyskiwanego i obrabianego w krajach bałtyckich i Skandynawii. Deski przeznaczone na konstrukcje ławek powinny być odpowiednio grube i wytrzymałe, dlatego rekomendujemy skorzystanie z termodrewna osikowego lub lipowego. Obróbka termiczna tych materiałów sprawia, że są jeszcze bardziej odporne na działanie szkodników, temperatury i wilgoci. 

Dopasuj wymiary desek do swoich potrzeb

Jeżeli chodzi o budowę sauny, wymiary desek warto dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb. Wpływ na to ma m.in. powierzchnia pomieszczenia i szerokość ławki w saunie. Właśnie dlatego proponujemy materiały w różnych wymiarach. Zaleca się, aby ławki były jednolite i nie posiadały łączeń na powierzchni przeznaczonej do siedzenia. Ponadto konstrukcja może posiadać dodatkowe przerwy, które sprzyjają wentylacji drewna w trakcie eksploatacji sauny. Pamiętaj również o tym, aby odległość od górnej ławki do sufitu pomieszczenia wynosiła około 110 centymetrów. Wpłynie to na komfort i bezpieczeństwo korzystania z sauny. 

W kategorii materiałów na ławki oraz list do sauny, oferujemy deski o wymiarach:

  • grubość: 15 mm - 28 mm;
  • szerokość: 80 mm - 90 mm;
  • długość: 1500 mm - 3000 mm. 

Zachęcamy do zapoznania się z parametrami technicznymi i właściwościami oferowanych przez nas materiałów przed podjęciem decyzji zakupowej. Na co dzień współpracujemy z firmami budowlanymi, producentami domów i konstrukcji drewnianych oraz klientami indywidualnymi.

Wysokiej jakości drewno ze zrównoważonych gospodarstw 

Zwracamy szczególną uwagę na to, aby pozyskiwać drewno tylko ze zrównoważonych i zweryfikowanych gospodarstw leśnych. Materiały drewniane do budowy sauny pochodzą z krajów bałtyckich oraz Skandynawii. Następnie są starannie obrabiane, aby w ręce naszych klientów trafiał produkt premium o ponadprzeciętnych parametrach i właściwościach. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem w celu zakupu desek na ławki do sauny, oraz innych produktów z naszego asortymentu.