Przeglądasz produkty Wszystkie sklepy
Przejdź do produktów Sklep Olsztyn
Przejdź do produktów Sklep Gliwice
Przejdź do produktów Sklep Lublin
Przeglądasz produkty Wszystkie sklepy

Deski tarasowe

Deski tarasowe

W tej kategorii produktów przygotowaliśmy deski tarasowe, które doskonale sprawdzają się w polskim klimacie. Odpowiednio zabezpieczone i położone pozwolą na bezpieczne użytkowanie przestrzeni tarasowej przez lata. Z powodzeniem można stosować je zarówno w domach jednorodzinnych, letniskowych, jak i obiektach komercyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą desek tarasowych drewnianych od PATA. 

Deski tarasowe – rodzaje

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje desek tarasowych. Podstawowy podział obejmuje materiały drewniane, termodrewno oraz materiały kompozytowe. Jako PATA oferujemy wysokiej jakości deski na taras z drewna, które pozyskujemy ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. Wykonujemy je z takich gatunków jak: świerk, sosna, modrzew zachodni  jesion. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się deski tarasowe sosnowe, które gwarantują dobry stosunek ceny do jakości wykonania. Ze względu na właściwości i wytrzymałość, inwestorzy coraz chętniej decydują się na termodrewno z naszej oferty. Materiał na podłogi tarasowe drewniane pozyskujemy z krajów bałtyckich, Skandynawii oraz Kanady. Nasze deski dostępne są w różnych odcieniach naturalnego koloru brązowego oraz w klasie jakości: AB i ABC. 

Od lat dbamy o to, aby nasi klienci otrzymywali tylko najwyższej jakości materiały. Dzięki nam stworzysz nie tylko wysokiej jakości taras z deski tarasowej. Wbrew pozorom, materiał ten doskonale sprawdza się również w innym zastosowaniu i może posłużyć do zabudowy: altanek ogrodowych, chodników, werand, balkonów w mieszkaniach czy też przedsionków do sauny domowej lub wykorzystywanej komercyjnie. Duży potencjał naszych materiałów sprawia, że chętnie wybierane są przez producentów domów drewnianych i inwestorów budowlanych. 

Czym jest termodrewno?

W naszym asortymencie posiadamy również termodrewno. To deski tarasowe drewniane, które poddawane są obróbce termicznej oraz działaniu pary wodnej. Tak przygotowane materiały drewniane są jeszcze lepiej zabezpieczone przed działaniem temperatury i wilgoci. Dzięki temu czyszczenie deski tarasowej jest jeszcze prostsze, a dodatkowa impregnacja nie jest wymagana. Dodatkowo termodrewno pozbawione jest cukrów, przez co nie jest narażone na ataki szkodników szukających pożywienia. Materiał pachnie palonym drewnem i klasyfikowany jest jako produkt premium. Ponadto oferowane przez nas materiały posiadają system ukrytego montażu desek tarasowych, co ułatwia zabudowę konstrukcji oraz pozwala na ukrycie śrub i łączeń. Trwałość tego typu materiału w polskim klimacie to nawet powyżej 25. lat. Właśnie dlatego termodrewno wykorzystywane jest również jako jakościowe deski wykończeniowe. 

Impregnacja desek tarasowych 

Zakup nieobrobionego termicznie drewna z naszej oferty sprawia, że niezbędna jest jego impregnacja. W tym celu warto kupić olej do desek tarasowych dedykowany danemu gatunkowi. Staranna impregnacja deski tarasowej sosnowej wydłuży jej żywotność oraz zabezpieczy materiał przez odbarwieniami. Nasi specjaliści impregnują deski metodą ciśnieniową, która gwarantuje wysoką jakość i solidne zabezpieczenie materiału. 

Polski klimat charakteryzuje się relatywnie dużą wilgotnością, dlatego warto odpowiednio zabezpieczyć drzewo tarasowe. W ten sposób ograniczy się koszty związane z ewentualną wymianą desek i naprawą konstrukcji. Impregnacja desek drewnianych wpływa również na ich dodatkowe zabezpieczenie przed działaniem szkodników, grzybów czy też pleśni. Kluczem jest wybranie dobrego preparatu oraz prawidłowe przeprowadzenie zabiegów impregnacyjnych. Dzięki temu trwałość desek sosnowych może wynosić nawet powyżej 10. lat. Aby zwiększyć komfort korzystania z tarasu, należy regularnie dbać o czyszczenie desek. Korzystnie wpłynie to również na ich estetykę oraz żywotność. 

Grubość, długość i szerokość desek tarasowych z naszej oferty 

Obecnie oferujemy naszym klientom szeroki wybór materiałów drewnianych, w tym deski tarasowe w wymiarach dopasowanych do potrzeb inwestorów. Różnią się one pod względem takich parametrów jak: grubość, długość i szerokość. Warto dobrać to bezpośrednio do projektu tarasu lub innej planowanej zabudowy. W zależności od wybranego gatunku drewna i modelu deski, dostępne są takie wymiary jak:

  • grubość: 20 mm - 42 mm;
  • szerokość: 95 mm - 145 mm;
  • długość: 900 mm - 6000 mm. 

Ponadto deski te charakteryzują się wilgocią na poziomie 8-18% i są przystosowane do stosowania w warunkach zewnętrznych. W zależności od typu projektu i indywidualnych preferencji klienta, można kupić deski w profilu 4R3, DT50 lub innym, a także o powierzchni: gładkiej struganej lub szczotkowanej. Dopasujemy te parametry do indywidualnego zamówienia. Montaż deski tarasowej odbywa się za pomocą wkrętów lub specjalnych łączników. Materiał nadaje się do malowania fabrycznego.

Jaka jest cena za 1 metr desek tarasowych?

Oferujemy deski tarasowe w cenach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr. Zależy to przede wszystkim od wybranego gatunku drzewa, metody obróbki oraz wymiarów desek. Standardowo deski ryflowane tarasowe są odpowiednio droższe od materiałów niepoddawanych obróbce. Biorąc pod uwagę potrzeby szerokiego grona klientów, jako PATA oferujemy zarówno tanie deski tarasowe, jak i droższe produkty o podwyższonych parametrach technicznych, w tym m.in. termodrewno. Na bazie wieloletniego doświadczenia rekomendujemy zakup droższych desek, które lepiej sprawdzają się w wilgotnym polskim klimacie. Dzięki temu materiał na dłużej zachowa swoją estetykę i pożądane właściwości. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą desek tarasowych w sklepie PATA. To szeroki wybór dla klientów indywidualnych i biznesowych. Na co dzień współpracujemy m.in. z inwestorami budowlanymi oraz producentami domów i konstrukcji drewnianych. W naszej ofercie znajdziesz m.in.: deski tarasowe, deski podłogowe, materiały wykończeniowe i wiele więcej. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę współpracy. Zapraszamy do kontaktu. 

Pata!