Deski ogrodzeniowe

Deski ogrodzeniowe

W ofercie PATA przygotowaliśmy wytrzymałe deski ogrodzeniowe z drewna. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym przeznaczeniem jest budowa płotów i ogrodzeń. Sprawdzą się także przy konstrukcji wiatrownic dachowych. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką tego materiału drewnianego z oferty PATA oraz do jego zakupu w naszym sklepie internetowym.

Drewniane deski ogrodzeniowe w ofercie PATA – charakterystyka

Proponowane przez nas deski drewniane ogrodzeniowe powstają ze starannie wyselekcjonowanego świerku. Jest on pozyskiwany ze zrównoważonych gospodarstw leśnych w krajach bałtyckich. Następnie trafia do naszych specjalistów, którzy dbają o jego obróbkę z zachowaniem najwyższych rynkowych standardów. Proponujemy materiały bez impregnacji lub impregnowane przemysłowo. Te drugie są dobrze zabezpieczone przed czynnikami degradacyjnymi takimi jak: grzyby, korniki i procesy gnilne. Dzięki temu deski drewniane na płot dłużej zachowają swoje właściwości i estetykę. Jeżeli wybierzesz materiał bez impregnacji, to we własnym zakresie należy zadbać o pokrycie go środkiem antyseptycznym. 

Deski ogrodzeniowe od PATA charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi i wytrzymałością eksploatacyjną. Dostępne są w różnych wymiarach w zakresie: długości, szerokości i grubości. Dzięki temu dobierzesz je bezpośrednio do swoich potrzeb. Oferowany przez nas materiał poddawany jest suszeniu do poziomu wilgotności KD18%. Ponadto deski ogrodzeniowe posiadają profil 4R3 zaokrąglony, co wpływa na ich estetykę. Zachęcamy do dalszej obróbki materiału we własnym zakresie przed wykonaniem ogrodzenia. Warto skorzystać z takich preparatów wykończeniowych jak olej lub bejca. W ten sposób deski ogrodzeniowe od PATA będą odporne na promieniowanie UV oraz dłużej zachowają swój naturalny odcień i estetykę. 

Deski ogrodzeniowe – kompozytowa czy drewniana?

Wiele osób zastanawia się nad tym, co będzie lepszym wyborem: deska kompozytowa ogrodzeniowa czy deska drewniana? Z naszej perspektywy wybór jest oczywisty. Od lat dostarczamy na rynek wysokiej jakości materiały drewniane, które charakteryzują się dobrymi właściwościami. Ponadto jest to ekologiczny materiał. Drzewa do produkcji desek płotowych pozyskujemy ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. Dzięki temu dbamy o stabilny drzewostan. Deski wykonane z naturalnego drewna są lepszym wyborem od kompozytu w kontekście dbałości o środowisko naturalne i spełnienia norm ekologicznych. Odpowiednio zabezpieczone będą zakupem na lata. 

Deski na sztachety 

W asortymencie PATA oferujemy tylko wysokiej jakości deski na sztachety ogrodzeniowe. Rekomendujemy wybór desek o grubości 25-38 mm oraz szerokości 5-15 cm. Jest to związane z tym, że to one gwarantują najwyższą wytrzymałość i są mniej podatne na ewentualne pękanie i wypaczanie się. Ważne, aby wymiary sztachet płotowych dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb i projektu ogrodzenia, które chce się wykonać. 

Cena desek ogrodzeniowych w PATA

Ceny desek ogrodzeniowych w asortymencie PATA różnią się w zależności od ich wymiarów oraz stopnia i jakości wykończenia. Wysokiej jakości deski świerkowe impregnowane to koszt około 30-40 złotych za sztukę. Zachęcamy do zapoznania się z dokładną ofertą PATA oraz do zakupu materiałów drewnianych bezpośrednio w sklepie internetowym lub po kontakcie z naszym przedstawicielem.