Deski podłogowe z litego drewna

Deski podłogowe z litego drewna

W ofercie Pata przygotowaliśmy dla Ciebie wysokiej jakości deski podłogowe z litego drewna świerkowego i sosnowego. Produkty te oferujemy w różnych szerokościach i grubościach, dzięki czemu dopasujesz parametry desek bezpośrednio do swoich potrzeb. Drewno na podłogi od Pata możesz zamówić w naturalnej barwie lub po fabrycznym malowaniu. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do zakupów w Pata.

Deski podłogowe

Materiały podłogowe z drewna powinny być wytrzymałe, odporne i wygodne w użytkowaniu. Wszystko po to, aby zadbać o wysoką wytrzymałość eksploatacyjną podłoża w trakcie jego intensywnej eksploatacji. W tym zakresie doskonale sprawdzają się deski lite podłogowe o jednolitej strukturze i pożądanej twardości. Alternatywę do nich stanowią deski warstwowe, które powstają z klejenia ze sobą kilku warstw wybranego gatunku drzewa. W ofercie PATA przygotowaliśmy zarówno drewno podłogowe lite ze świerku i sosny, jak i trójwarstwowe deski dębowe. Zapoznaj się dokładnie z ich parametrami technicznymi, aby dokonać właściwego wyboru. 

Deska podłogowa lita w ofercie PATA

Oferta PATA obejmuje deski podłogowe lite ze świerku oraz sosny. W naszym asortymencie znajdziesz materiały poddawane suszeniu przemysłowemu do wilgotności na poziomie 10% lub 18%. Parametr ten możesz dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb. Ponadto w procesie produkcji dbamy o przygotowanie materiałów o różnej szerokości i grubości. Dostępne wymiary to:

  • szerokość: 145 mm - 195 mm;
  • długość: 2400 mm - 6000 mm;
  • grubość: 14 mm - 40 mm. 

Obrobione deski lite na podłogę od PATA nie wymagają dodatkowego szlifowania przed ich montażem. Powierzchnia deski może być gładko strugana, szczotkowana lub posiadać strukturę dekoracyjną. Oferujemy materiały wyposażone we wpusty HLL (pióro-wpust z dwóch stron) lub HLL/OT (pióro-wpust z czterech stron), co ułatwia ich montaż i wykonanie wysokiej jakości podłogi z drewna litego. Deski dostępne są w kolorze naturalnego drewna lub malowane fabrycznie. Materiał do ich produkcji pozyskujemy z lasów w krajach bałtyckich i obrabiamy na Łotwie. 

Deska lita a deska warstwowa – różnice

Wiele osób zastanawia się nad tym, co będzie lepszym wyborem: deska lita czy warstwowa? Biorąc pod uwagę potrzeby szerokiego grona odbiorców, w naszej ofercie przygotowaliśmy zarówno deski z litego drewna, jak i deski warstwowe. Warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy nimi. Oferowane przez nas podłogi lite powstają w całości z jednego kawałka sosny lub świerku. Oznacza to, że każda pojedyncza deska jest starannie strugana, aż do uzyskania pożądanego kształtu i wymiarów. Podłogi z drewna naturalnego można budować również przy wykorzystaniu desek warstwowych. Jak sama nazwa wskazuje, są one klejone z kilku warstw. Jako PATA oferujemy trójwarstwowe deski dębowe o bardzo dobrych parametrach technicznych i wytrzymałościowych. Wybór konkretnego materiału na podłogę z naturalnego drewna zależy od indywidualnych potrzeb inwestora oraz specyfiki danej nieruchomości. 

Wyjątkowe podłogi z drewna

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że podłogi drewniane lite to kwintesencja elegancji. Świetnie sprawdzają się one przede wszystkim w domach jednorodzinnych oraz w stylizowanych domach drewnianych. Nowoczesne techniki montażowe pozwalają na wykorzystywanie drewna podłogowego litego również w mieszkaniach w blokach i apartamentowcach. Nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby podłogi z drewna od PATA charakteryzowały się wyjątkową estetyką, prestiżem, dobrymi parametrami użytkowymi oraz wytrzymałościowymi. Dzięki temu są zakupem na lata. 

Ceny desek podłogowych w PATA

Cena desek podłogowych w naszym sklepie zależy od wybranego gatunku drewna oraz wymiarów materiałów. W związku z tym rekomendujemy kontakt z naszym ekspertem lub zapoznanie się z cenami bezpośrednio w sklepie internetowym. Ceny podłóg z litego drewna są odpowiednio wyższe od tych, które powstają z paneli. Koszt pojedynczej deski sosnowej z naszej oferty rozpoczyna się od niespełna 100 złotych. Z drugiej strony to cena, którą warto zapłacić za komfort i bezpieczeństwo użytkowania podłogi z desek litych przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do zakupu wyjątkowych podłóg drewnianych w sklepie PATA. Gwarantujemy, że materiały te spełniają najwyższe rynkowe standardy i powstają w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju.