Deski podłogowe

Deski podłogowe

Oferujemy wysokiej jakości deski podłogowe z litego drewna świerkowego i sosnowego. To produkty, które doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Specjalna obróbka sprawia, że montaż desek możliwy jest bez dodatkowego szlifowania. Ponadto oferujemy możliwość zamówienia desek malowanych fabrycznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem oraz do zakupów w PATA.

Jaka jest najlepsza deska podłogowa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę wiele zależy od danego projektu, specyfiki eksploatacji nieruchomości, potrzeb inwestora oraz jego możliwości finansowych. Wśród droższych gatunków drewna przeważają podłogi dębowe i jesionowe. Gwarantują one bardzo dobre parametry techniczne, jednak są stosunkowo drogie w zakupie i pielęgnacji. Ciekawą alternatywą są deski podłogowe sosnowe i świerkowe. To materiały drewniane, które dobrze sprawdzają się w polskich warunkach. 

Jako PATA oferujemy starannie przygotowane i obrobione deski na podłogę z sosny, świerku oraz trójwarstwową podłogę dębową. Dostępne są w różnych wymiarach i parametrach technicznych, co pomaga w dostosowaniu zakupu do swoich potrzeb. Drewno podłogowe pozyskujemy ze zrównoważonych i odpowiedzialnych gospodarstw leśnych w krajach bałtyckich, a następnie poddajemy je specjalistycznej obróbce. 

Sosnowe deski podłogowe

Nasi klienci często wybierają deski podłogowe z litej sosny. Ma to bezpośredni związek z dobrym stosunkiem ceny do jakości ich wykonania oraz właściwości. Sosna to uniwersalny wybór, który sprawdzi się w każdych warunkach oraz z powodzeniem dopasujesz go do aranżacji wnętrza. Podłogi od PATA powstają ze starannie wyselekcjonowanych i wycinanych desek sosnowych. Następnie są poddawane struganiu oraz suszeniu przemysłowemu. W ten sposób uzyskujemy wilgotność materiału na poziomie 12% (+/-2%). Tak przygotowane drewno podłogowe nadaje się do montażu. Ze względu na specyfikę sosny i jej podatność na ewentualne odbarwienia, rekomendujemy nałożenie warstwy impregnacyjnej na podłodze. Zabezpieczy to materiał przed czernieniem oraz wydłuży jego żywotność. 

Wymiary desek podłogowych w PATA

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że potrzeby inwestorów są różne. Właśnie dlatego przygotowaliśmy deski drewniane podłogowe w różnych wymiarach. Ułatwia to dopasowanie produktu do danej powierzchni oraz samo układanie deski podłogowej. Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z dokładną specyfikacją techniczną materiałów oferowanych przez PATA. Pod uwagę weź takie czynniki jak: długość, szerokość i grubość desek podłogowych. Dostępne w PATA modele mają następujące wymiary:

  • grubość: 14 mm - 40 mm;
  • szerokość: 112 mm - 195 mm;
  • długość: 2400 mm - 6000 mm. 

Do najczęściej wybieranych modeli należy deska podłogowa 28 mm. Taka grubość materiału pozwala na zachowanie wysokiej wytrzymałości podłoża oraz na odpowiednią redukcję ewentualnych drgań. Przekłada się to na zwiększony komfort użytkowania nieruchomości. Ponadto oferowane przez nas deski podłogowe drewniane posiadają dedykowane wpusty HLL lub HLL/OT, które ułatwiają ich układanie. Dzięki temu pojedyncze elementy idealnie do siebie pasują. Powierzchnia desek podłogowych może być gładko strugana, szczotkowana lub dekoracyjna. 

Jeżeli szukasz materiału do wykonania konstrukcji i podłoża tarasu lub altany ogrodowej, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych desek tarasowych. To starannie impregnowane produkty, które dostosowane są do stosowania w Polsce w warunkach zewnętrznych. 

Cena desek podłogowych z naszej oferty

Zastanawiasz się, ile kosztuje deska podłogowa dobrej jakości? Ceny tego typu desek wykończeniowych zależą od kilku czynników. Oczywiście zdecydowanie droższym wyborem jest trójwarstwowa podłoga dębowa z naszego asortymentu. Tańsze opcje to produkty wykonane z litej sosny lub świerku. W przypadku desek podłogowych, ceny w PATA zaczynają się od około 100 złotych. Zachęcamy jednak do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę, dzięki czemu jeszcze trafniej ocenisz koszty związane z wykonaniem podłogi z drewna wysokiej jakości. 

Zapraszamy do zapoznania się z parametrami technicznymi i właściwościami materiałów drewnianych od PATA, a także do zakupu bezpośrednio w sklepie internetowym. Posiadamy dwa składy w Polsce, a nasi specjaliści zadbają o bezpieczny i sprawny transport materiału na miejsce inwestycji. Współpracujemy m.in. z: producentami domów drewnianych i konstrukcji, firmami budowlanymi oraz klientami indywidualnymi.